Rodinné dovolené v českých historických městech

Zamilovaní do české historie a vášniví cestovatelé, pozor! Připravte se na rodinnou dovolenou plnou dobrodružství a objevování. V našem článku o rodinných dovolených v českých historických městech vám představíme ty nejpůvabnější lokality pro nezapomenutelné rodinné zážitky. Od Prahy s její bohatou historií, přes malebný Český Krumlov a stříbrnou Kutnou Horu, až po Olomouc plnou UNESCO památek a České Budějovice s pivovarem a gastronomickými lahůdkami. Připravte se na dovolenou plnou nepoznaných koutů českého krásného dědictví. Zůstaňte naladěni na spouštěcí klávesu! 🌟🏰👨‍👩‍👧‍👦

Praha – hlavní město s bohatou historií

Praha, hlavní město České republiky, je jedním z nejkrásnějších historických měst ve střední Evropě. S bohatou historií sahající až do středověku nabízí návštěvníkům nekonečné možnosti objevování. Pro rodiny s dětmi je Praha skvělým cílem, protože zde najdou spoustu zajímavých aktivit. Můžete navštívit Pražský hrad, kde se kromě krásného výhledu na město můžete projít Zlatou uličkou nebo navštívit katedrálu sv. Víta. Pro děti jsou ideální ZOO v Praze, technické muzeum, nebo interaktivní muzeum Lego. Pro ubytování doporučuji rodinné hotely nebo apartmány v centru, kde budete mít blízko ke všem atrakcím. Praha je skvělým místem pro dovolenou plnou zábavy, kultury a historie.

Aktivity pro rodiny v Praze

Praha je nejen bohatá na historii, památky a kulturu, ale také nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu. Jednou z oblíbených atrakcí pro děti i dospělé je například návštěva ZOO v Praze, kde si mohou prohlédnout exotická zvířata a strávit společný čas v přírodě. Pro dobrodružnější rodiny je k dispozici lanový park v Stromovce nebo možnost plavby po Vltavě na kánoi či paddleboardu.

Pokud máte rádi vědu a techniku, rozhodně nevynechejte interaktivní muzeum LEGO, kde se mohou děti i dospělí ponořit do světa stavebnic a technických vymožeností. Pro milovníky sportu je ideální vyrazit na Petřín, kde si mohou zasportovat na venkovních hřištích nebo se projít po naučné stezce.

Večery pak můžete strávit společně v některém z pohádkových divadel, které se nacházejí v centru města, nebo si dopřát večeři v tradičních českých restauracích, kde mohou děti ochutnat tradiční česká jídla. Praha opravdu nabízí mnoho možností pro rodinné výlety a zážitky, které si jistě každý člen rodiny užije.

Tip na ubytování v Praze pro rodiny

Hledáte-li ideální ubytování pro rodinnou dovolenou v Praze, doporučujeme se zaměřit na rodinně přívětivé hotely nebo apartmány v centru města nebo v jejím blízkém okolí. Pro rodiny s dětmi je ideální volbou ubytování s možností rodinných pokojů či apartmánů s oddělenými ložnicemi. Doporučujeme si předem ověřit, zda ubytování poskytuje také dětské postýlky, případně další vybavení vhodné pro děti.

Pro lepší pohodlí a zábavu vašich dětí se můžete porozhlédnout po ubytování s dětským koutkem, hernou nebo venkovním areálem, kde se budou moci volně pohybovat a hrát. Další výhodou může být snídaně v ceně ubytování nebo možnost objednání pokrmů na přání pro děti.

V případě, že preferujete klidnější prostředí, zkuste najít ubytování mimo hlavní turistické trasy, ale s dobrou dostupností do centra města. Doporučujeme si pozorně prostudovat recenze a hodnocení ostatních rodin, které v daném ubytování již pobývaly, abyste měli jistotu, že splňuje vaše očekávání.

Využitím těchto tipů na ubytování v Praze pro rodiny zajistíte, že vaše dovolená bude pro všechny členy rodiny nejen pohodlná, ale i zábavná a plná nezapomenutelných zážitků.

Český Krumlov – malebné město s hradem

Český Krumlov je malebné historické město ležící na březích řeky Vltavy, které je známé svým impozantním hradem. Pro rodiny nabízí Český Krumlov mnoho atrakcí a zážitků. Prozkoumejte hrad a zahrady, kde se můžete projít v kostýmech šlechtice či šlechtičny. Pro děti jsou připraveny interaktivní prohlídky plné zábavy a dobrodružství.

Po návštěvě hradu si můžete dopřát tradiční českou kuchyni v jedné z mnoha restaurací či kaváren ve městě. Pro milovníky umění a kultury je zde také k dispozici návštěva Egon Schiele Art Centra nebo muzea města Český Krumlov.

Nezapomeňte se projít úzkými uličkami starého města, kde se můžete potěšit malebnými domky a historickou atmosférou. Český Krumlov je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou plnou památek, krásy a nezapomenutelných zážitků.

Rodinné atrakce v Českém Krumlově

V malebném Českém Krumlově si rodiny mohou užít spoustu zajímavých aktivit. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je návštěva hradu, který dominuje nad městem a poskytuje úchvatný výhled na okolí. Pro děti jsou připraveny speciální prohlídky s interaktivními prvky, které je provedou historií hradu zábavnou formou.

Pokud máte rádi adrenalin, nezapomeňte navštívit místní bobovou dráhu, kde si mohou děti i dospělí vyzkoušet rychlou a vzrušující jízdu. Kromě toho si můžete vychutnat romantickou procházku historickým centrem města s malebnými uličkami, zajímavými obchůdky a útulnými restauracemi nabízejícími tradiční českou kuchyni.

Pro rodiny, které si chtějí odpočinout od městského ruchu, je ideální výlet na nedaleký Lipno, kde si mohou užít relaxaci u vody, půjčit si vodní sportovní vybavení nebo si zajet na cyklostezkách kolem Lipenské přehrady.

Kde si pochutnat na tradiční české kuchyni

Milovníci dobrého jídla si při návštěvě Českého Krumlova rozhodně nepřijdou zkrátka. Město má nabízí bohatou paletu restaurací a hospůdek, kde můžete ochutnat tradiční české pokrmy. Dopřejte si například klasické české guláše, vepřo-knedlo-zelo nebo trdelník, který je lahodným dezertem z těsta s cukrem a skořicí.

Nezapomeňte si také vychutnat tradiční české pivo, které je známé po celém světě. Můžete navštívit místní pivovary nebo posedět v malebných hospůdkách s atmosférou starých českých kolkoven.

Užijte si skvělé chuťové zážitky a poznávejte Český Krumlov i skrze jeho lahodnou kuchyni!

Nejdůležitější informace z článku

Město Atrakce pro rodiny
Praha – Pražský hrad s Zlatou uličkou
– ZOO v Praze
– Technické muzeum
– Interaktivní muzeum Lego
– Venkovní hřiště na Petříně
– Pohádková divadla
Český Krumlov – Prohlídka hradu s interaktivními prvky
– Bobová dráha
– Procházka historickým centrem
– Výlety kolem Lipenské přehrady
Kutná Hora – Prohlídka stříbrného dolu
– Návštěva Kostnice
– Procházka historickým centrem
Olomouc – Svatý Kopeček s barokní bazilikou
– DinoPark
– Vyhlídková věž Zoo
– Science centrum UNIVERSE
České Budějovice – Prohlídka pivovaru Budvar
– Návštěva českého náměstí
– ZOO
– Botanická zahrada
Aquapark

Kutná Hora – město stříbra a kostnic

Kutná Hora je malebné město ležící ve středních Čechách, které je známé svou bohatou historií spojenou se stříbrnou těžbou. Pro rodiny představuje Kutná Hora skvělou destinaci plnou zajímavostí. Nechte se unést prohlídkou stříbrného dolu a dozvíte se víc o době slávy, kterou těžba stříbra městu přinesla. Děti jistě zaujme návštěva Kostnice, kde jsou kosterní zůstatky aranžovány do různých tvarů, jako je například obrovský zvon. Pro relaxaci a odpočinek můžete navštívit místní parky a zahrady nebo se projít historickým centrem s malebnými uličkami. Ubytování v Kutné Hoře nabízí široká škála možností od útulných penzionů po stylové hotely. Kutná Hora je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou plnou dobrodružství a poznávání české historie.

A close-up of a silver miner's tools, symbolizing Kutná Hora's rich history of silver mining and exploration.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Prohlídka pro rodiny v Kutné Hoře

Pokud se rozhodnete navštívit malebné město Kutná Hora s rodinou, určitě byste neměli vynechat prohlídku místních zajímavostí. Pro děti i dospělé je skvělým tipem návštěva Stříbrného dolu, kde se dozvíte vše o historii těžby stříbra a můžete si dokonce vyzkoušet, jak se stříbro těžilo v minulosti. Dalším zážitkem může být navštívení chrámu svaté Barbory, který je zapsán na seznamu UNESCO a skýtá fascinující pohled na gotickou architekturu.

Pokud máte rádi tajemno a histórii, rozhodně nevynechejte návštěvu Kostnice v Kutné Hoře. Zde se můžete seznámit s unikátní historií tohoto místa a prozkoumat prostory zdobené lidskými kostmi, což jistě zaujme i vaše děti. Procházka historickým centrem města s malebnými uličkami a krásnými stavbami pak skvěle doplní váš pobyt v Kutné Hoře.

Ubytování pro rodiny v Kutné Hoře

Pro rodinnou dovolenou v malebném městě Kutná Hora je důležité vybrat ubytování, které splní potřeby celé rodiny. V tomto historickém městě se nachází mnoho útulných penzionů a hotelů, které nabízí pohodlné a rodinně přívětivé prostředí.

Jednou z možností ubytování je rodinný penzion se speciálními rodinnými pokoji, kde se mohou děti cítit jako doma a rodiče relaxovat po dlouhém dni plném objevování města. Další možností jsou apartmány s kuchyňským koutem, což je skvělá volba pro rodiny s malými dětmi, kteří potřebují flexibilitu při přípravě jídel.

Vybavení ubytování pro rodiny v Kutné Hoře často zahrnuje dětské herny, zahradu nebo terasu, kde si mohou děti hrát a rodiče relaxovat. Některá ubytování nabízejí také možnost zapůjčení dětské postýlky či jídelní židle, což usnadní cestování s malými dětmi.

Nezapomeňte si rezervovat ubytování v Kutné Hoře dopředu, zejména v letních měsících, kdy je město oblíbenou destinací pro rodiny. Užijte si rodinnou dovolenou plnou zážitků a památek v jednom z nejkrásnějších historických měst České republiky!

Olomouc – historické město s UNESCO památkami

Olomouc, druhé největší historické město v Česku, láká rodiny na nezapomenutelný výlet plný kulturního dědictví. Olomouc se pyšní titulem UNESCO památky díky své unikátní barokní architektuře, jako je slavný sloup Nejsvětější Trojice. Pro děti jsou zde připraveny zajímavé aktivity, jako návštěva interaktivní expozice v Muzeu Olomouckých tvarůžků nebo procházka v ZOO. Pro milovníky historie jsou k dispozici prohlídky olomouckého hradu či arcibiskupského paláce. A po náročném dni si můžete odpočinout v jedné z mnoha restaurací a ochutnat tradiční moravská jídla. Olomouc nabízí zajímavé atrakce, které si zamilují jak děti, tak jejich rodiče.

Zajímavosti pro děti v Olomouci

V Olomouci najdou děti mnoho skvělých aktivit a zajímavých míst k prozkoumání. Jedním z nejoblíbenějších míst je Svatý Kopeček s barokní bazilikou Navštívení Panny Marie, kde se děti mohou projít krásnými zahradami nebo si dát zmrzlinu v nedaleké cukrárně. Pro malé dobrodruhy je ideální návštěva DinoParku, kde se dozví spoustu zajímavostí o pravěkých tvorech a mohou se dokonce projet na dinosaurovi.

Pro aktivní rodiny je ideální výlet na vyhlídkovou věž v areálu Zoologické zahrady, odkud mají děti úžasný výhled na město Olomouc a okolí. Pro odpočinek a zábavu nabízí město také Kraví horu s lanovým parkem a možností pikniku na louce. Děti určitě ocení také návštěvu Science centra UNIVERSE, kde se mohou dozvědět spoustu zajímavých věcí o vědě a technice skrze interaktivní expozice.

Olomouc je skvělým místem pro rodinnou dovolenou plnou zábavy, dobrodružství a poznání. S množstvím atrakcí a zajímavých míst, které nabízí, si jistě každý člen rodiny přijde na své!

A picturesque view of children exploring a medieval castle in Olomouc, Czech Republic. Exciting adventures await in this historic city!. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Kde se podívat na historické památky

Při návštěvě historického města Olomouce se určitě nesmíte vyhnout prozkoumání místních historických památek. Jednou z nejimpozantnějších staveb je gotický katedrála sv. Václava, která se tyčí nad městem a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Procházka po UNESCO památkově chráněném centru města vás zavede kolem barokního sloupu Nejsvětější Trojice a k nejstaršímu zemskému divadlu v Česku – Divadlo na Hradě. Pro děti zde bude nezapomenutelný zážitek návštěva olomouckého muzea s interaktivní expozicí, která je zábavnou formou seznámí s historií města.

České Budějovice – město s pivovarem a českým náměstím

České Budějovice jsou světoznámé především díky pivovaru Budějovický Budvar a jeho slavnému pívu. Pro rodiny s dětmi je návštěva pivovaru skvělým zážitkem, kde mohou rodiče ochutnat tradiční české pivo a děti se naučí zajímavosti o pivovarském procesu.
Kromě toho mohou rodiny navštívit nádherné české náměstí, které lemují barokní budovy a kašny. Na náměstí se nachází mnoho restaurací a kaváren, kde si mohou turisté vychutnat tradiční českou kuchyni a zákusky.
Pro děti jsou v Českých Budějovicích připraveny různé aktivity, jako je návštěva ZOO, botanické zahrady nebo koupání v aquaparku. Město nabízí skvělé možnosti pro strávení rodinné dovolené plné zábavy, poznání a relaxace.

Prohlídka pivovaru a ochutnávka piva pro rodiny

Pokud si plánujete rodinnou dovolenou v Českých Budějovicích, určitě byste neměli vynechat prohlídku místního pivovaru. Tato atrakce nejenže nabízí zajímavý pohled do procesu výroby piva, ale je také skvělou zábavou pro všechny členy rodiny.

Během prohlídky budete mít možnost nahlédnout do historie pivovarnictví v Českých zemích a dozvědět se o tradičních postupech vaření piva. Vaše děti budou určitě nadšené sledováním velkých kotlů a rozsáhlých sklepů, kde se nápoj zlatavé barvy zraje.

Vrcholem prohlídky je samozřejmě ochutnávka místních pivovarských specialit. Rodiče si mohou vychutnat kvalitní české pivo přímo od zdroje, zatímco děti si mohou dopřát nealkoholické varianty a pochutnat si například na domácí limonádě.

Celkově je prohlídka pivovaru skvělým způsobem, jak spojit zábavu, poznání a chuťový zážitek do jedné aktivity pro celou rodinu. Určitě si tuto zajímavou atrakci v Českých Budějovicích nenechte ujít!

Jaké aktivity nabízí České Budějovice pro děti

V Českých Budějovicích nejsou aktivity pro děti žádným problémem. Město nabízí širokou škálu zábavy a vzdělání pro malé návštěvníky. Jednou z hlavních atrakcí pro rodiny s dětmi je prohlídka místního pivovaru. Zde mohou děti poznat tradiční českou výrobu piva a samozřejmě i ochutnat nealkoholické verze produktů. Pro rodiny, které hledají více dobrodružství, je ideální výlet do nedalekého zábavního parku, kde se děti mohou vyřádit na různých atrakcích a horských dráhách. Pokud mají děti rády zvířata, není daleko od města ZOO, kde se mohou seznámit s mnoha druhy zvířat z celého světa. České Budějovice tak mají co nabídnout pro rodinné dovolené plné zábavy a objevování nových věcí.

Doporučené články

11 komentář

 1. […] jak si jako maminka udělat čas pro sebe a zároveň pro své zdraví. Pobyt v přírodě má blahodárné účinky na psychické i fyzické zdraví. Během procházky si můžete načerpat čerstvý vzduch, […]

 2. […] nenáročné stezky s výhledy na údolí a horské potůčky. Další oblíbenou aktivitou je hledání pokladů a skrytých pokladů v přírodě. Děti si mohou vyzkoušet i jízdu na koni nebo zábavné […]

 3. […] se najít ideální místo pro rodinnou dovolenou v České republice? Rodinné kempy se stávají čím dál populárnější volbou. V tomto článku vám […]

 4. […] vzrušující jízdu plnou zatáček a překážek. Pro méně odvážné malé dobrodruhy jsou tu oblíbené kolotoče všech tvarů a velikostí. Další neodolatelnou atrakcí jsou vodní světy s tobogány a bazény […]

 5. […] Učení odpovědnosti je klíčovým prvkem ve výchově dítěte. Pomáhá mu rozvíjet pocit zodpovědnosti za své činy a rozhodnutí. Stanovení hranic a pravidel je základem pro učení odpovědnosti, protože dítě musí vědět, jaké jsou jeho povinnosti a jaké jsou důsledky nesplnění stanovených pravidel. Když má dítě jasně vymezené hranice a zná své povinnosti, učí se brát za své chování odpovědnost. […]

 6. […] kde se hmotou válečkem vytlačují vzory nebo různé tvary. Další možností je stlačování, vysekávání a spojování jednotlivých částí hmoty. Děti si mohou také zkusit vytvářet různé objekty nebo postavičky pomocí formiček nebo […]

 7. […] být také pokud možno konstruktivní a pozitivní. Popřít negativní chování a ocenit jejich úspěchy a snahy je důležité pro jejich sebevědomí a sebeúctu. Snažit se otevřeně vyřešit konflikty a […]

 8. […] svou atmosférou a určitě se zde nebudete nudit. Přijďte na výlet ke Kokořínu a objevte kouzlo tohoto historického místa s celou […]

 9. […] rodinnou dovolenou v horách a nevíš, kam vyrazit? Naše nový článek ti pomůže vybrat tu nejlepší destinaci, která […]

 10. […] lépe skloubit práci s péčí o dítě a získat finanční podporu ve chvílích, kdy jsou na rodičovské dovolené. Tato forma podpory pomáhá vytvářet rovnováhu mezi pracovním a osobním životem a zlepšuje […]

 11. […] zpráv. Pokud si nepřejete, aby některé informace byly sdíleny veřejně, ujasněte si to s rodinou a blízkými již […]

Komentáře nejsou povoleny.