Rodinné výlety k českým hradům a zříceninám

Blíží se letní prázdniny a s nimi i čas na rodinné výlety. Co takhle strávit volné dny objevováním českých hradů a zřícenin? V našem článku vám představíme nejen nejznámější hrady, jako je Pražský hrad, Karlštejn, Český Krumlov nebo Hluboká, ale také menší, ale romantické zříceniny, jako jsou Trosky, Bezděz, Pernštejn a Orlík. A pokud hledáte výlety, které budou bavit i vaše děti, nezapomeňte si přečíst sekci s tipy na výlety s dětmi. Například zámek Křivoklát, hrad Bouzov nebo zámek Kokořín se jistě stanou jejich oblíbenými místy. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství a společně s námi objevte krásy českých hradů a zřícenin.

Nejznámější české hrady

Česká republika je známá svými nádhernými a majestátními hrady, které lákají turisty z celého světa. Zde jsou některé z nejznámějších českých hradů, které stojí za návštěvu s celou rodinou.

Pražský hrad


Pražský hrad je symbolem Prahy a jedním z největších hradních komplexů na světě. Výlet sem jistě potěší nejen děti, ale i dospělé. Můžete si prohlédnout Královskou zahradu, Starý královský palác nebo slavnou katedrálu svatého Víta.

Karlštejn


Hrad Karlštejn se nachází nedaleko Prahy a je oblíbeným cílem mnoha turistů. Zde můžete navštívit gotický hrad, který sloužil jako úložiště svatých relikvií. Prozkoumejte interiér hradu a užijte si nádherný výhled na okolní krajinu.

Hrad Český Krumlov


Hrad Český Krumlov je jedním z nejlépe zachovaných a nejkrásnějších historických komplexů v Evropě. Procházejte se úzkými uličkami, obdivujte gotický zámek a zastavte se na nádvoří, které je obklopeno působivými věžemi.

Hrad Hluboká


Hrad Hluboká je přímočarým příkladem anglické gotiky. Tento romantický hrad s vysokými věžemi a rozlehlým parkem je ideálním místem pro rodinný výlet. Detektivní hra Cesta kolem světa Vám umožní objevovat tajemná místa a rozluštit záhadu, která se skrývá na hradních pozemcích.

České hrady jsou považovány za jedinečné a mají dlouhou historii, která je plná zajímavých příběhů. Navštivte tyto nejznámější hrady a přesvědčte se sami o kráse, kterou nabízejí.

[H3]Discover the Enchanting Castle Gardens[/H3] The captivating beauty of the Czech Republic's famed castles provides a setting for unforgettable family adventures. Explore the royal gardens, ancient corridors, and breathtaking views that await you at these extraordinary landmarks.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Pražský hrad

Pražský hrad je nejen jedním z nejvýznamnějších historických památek v České republice, ale také skvělým místem pro rodinný výlet. V tomto ohromujícím komplexu se nachází mnoho zajímavých míst, které potěší jak dospělé, tak děti. Prozkoumejte spolu s vašimi ratolestmi přenádherná královská zastavení, chrámy, zahrady a další fascinující prostory.

Hrubá motorika u dětí je ve hradech vítaným atributem. Pražský hrad nabízí mnoho aktivit, které s ni spojené. Například si můžete vyšplhat na vyhlídkovou věž, kterou využijete i jako příležitost trénovat rovnováhu a koordinaci u dětí. Prozkoumejte spolu s ratolestmi vnitřní dvorky, překonávejte schody a procházejte dlouhými chodbami, čímž posílíte dětské svaly a koordinaci.

Pražský hrad nabízí také mnoho interaktivních muzeí, která jsou přímo určena pro děti. Díky nim budou mít možnost se dozvědět něco o naší historii a zároveň si zahrát a pobavit se. Hradní jízdárna je takovým místem, kde mohou děti prozkoumávat ušlechtilé koně a v podání historických scén se přenést do minulosti. Tento výlet tak může být dokonalou kombinací zábavy a vzdělání pro vaše děti.

Navštívit Pražský hrad je zážitek pro celou rodinu. Vydejte se společně na toto historické místo a využijte příležitost prozkoumat jeho malebné prostory, zahrady a paláce. Užijte si společné chvíle plné zábavy a dobrodružství. A rozhodně nezapomeňte, že při tomto výletu podporíte i hrubou motoriku u vašich dětí.

Karlštejn

Není žádným tajemstvím, že Karlštejn se řadí mezi nejnavštěvovanější a nejznámější české hrady. A není divu, Karlštejn je již dlouhá staletí hlavním symbolem české historie a kultury. Leží na skalním hřbetu nedaleko Prahy a pohled na něj už z dálky vzbuzuje úžas.

Tento hrad, postavený válečníkem a císařem Karlem IV., si zaslouží zájem nejen dospělých, ale především dětí. Pro ně je Karlštejn magickým místem, kde mohou zažít dobrodružství. Při prohlídce se mohou představit doby za vlády Karla IV. a stát se součástí příběhu hradu. Celý Karlštejn je jako ze pohádky a děti si v jeho prostorách jistě přijdou na své.

Prohlédnout si mohou pokladnici, knihovnu, kapli, ale také bránu Matky Boží nebo Velkou věž. Průvodci jsou velmi příjemní a ochotně odpovídají na dotazy nejmenších návštěvníků. Vyprávějí jim příběhy a naučí je něco o historii a životě na hradě.

Hrad Karlštejn také nabízí krásné výhledy do okolní krajiny. Z věže si můžeme prohlédnout nádhernou českou krajinu a užívat si klidu a pohody. V létě se sem často konají rytířské turnaje a další kulturní akce, které zpříjemní návštěvu jak dětem, tak i rodičům.

Pokud se rozhodnete strávit rodinný výlet na hrad Karlštejn, nebudete litovat. Je to místo, které vás přenese do jiného světa a obohatí vás poznání o naší bohaté historii.

Hrad Český Krumlov

Hrad Český Krumlov je jedním z nejvíce fascinujících a nejnavštěvovanějších českých hradů. Nachází se v malebném městě Český Krumlov, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento hrad je obklopen řekou Vltavou, která mu dodává ještě větší kouzlo.

Hrad Český Krumlov je opravdovou perelou českého středověku. Jeho původ sahá až do 13. století a od té doby prošel mnoha úpravami a rozšířeními. Při prohlídce hradu se návštěvníci dostanou do jeho základů až na nejvyšší věže, odkud se jim naskytne nezapomenutelný výhled na historické centrum města a okolní krajinu.

V rámci prohlídky můžete navštívit například Schwarzenberskou horninovou budovu, která je známá pro svoje černé a bílé fasády a skýtá nádherné interiéry. Nebo se můžete procházet v prostorách horního hradu, který je opevněný a disponuje unikátním barokním divadlem s původním technickým vybavením.

Jeden z největších pokladů hradu je bezesporu zámecká zahrada, která zahrnuje rozsáhlý park, ale i okrasnou zahradu s množstvím květinových záhonů, altány a dokonce i rybníček. Je to ideální místo pro romantickou procházku či piknik s rodinou.

Navštěva hradu Český Krumlov je pro každou rodinu nezapomenutelným zážitkem. Můžete se tu dozvědět spoustu zajímavostí o historii hradu a regionu, projet se na prohlídkovém vláčku a užít si i různé akce a festivaly, které se zde pravidelně konají.

Hrad Hluboká

Hrad Hluboká patří mezi nejmalebnější české hrady a je oblíbeným cílem rodinných výletů. Nachází se v Jihočeském kraji nedaleko města České Budějovice. Jeho základy pocházejí již ze 13. století, ale současná podoba je dílem 19. století, kdy byl přestavěn do novogotického stylu.

Prohlídka hradu je nezapomenutelným zážitkem pro dospělé i děti. Vstoupíte branou, která je hlídaná dvěma obrovskými lvy a ocitnete se v nádherně zdobených interiérech. Zaujmou vás například Velký sál s bohatou sbírkou umění, Honosná jídelna, Lovecký salon nebo Kaple svaté Alžběty.

Pokud se rozhodnete pro prohlídku zahrad hradu, čeká vás ještě větší překvapení. Hrad Hluboká je obklopen rozlehlým parkem, kde najdete romantické zákoutí, krásné zahrady s květinovými záhony a rybníčky. Pro děti tu najdete také hřiště s různými atrakcemi.

Z hradu Hluboká také vyjde na výsluní slavná pověst o knížeti Václavovi a princezně Bílé, která je zvláště pro nejmenší návštěvníky oblíbenou zastávkou.

Tip: Pokud byste si chtěli užít Hrad Hluboká opravdu celý den, můžete si vyzkoušet i nedalekou ZOO Ohrada, která se nachází v blízkosti.

Menší, ale romantické zříceniny

Přestože jsou menší než některé z českých nejznámějších hradů, romantické zříceniny mají své neodolatelné kouzlo. Ztracené ve stínu lesů nebo nad vrcholem kopce, lákají návštěvníky svým tajemným a pohnutým dějem.

Jednou z těchto malebných zřícenin jsou Trosky, které se tyčí nad krásnou krajinou Českého ráje. Tyto dva věžovité skalní útvary jsou siluetou snů, která vás okouzlí z každého úhlu. Navštívit je můžete pěší túrou z vesnice Troskovice, která vám nabídne nádherné výhledy.

Další romantická zřícenina je Bezděz, která se tyčí nad stejnojmenným městem. Je to hrad z 13. století, který vás přenese do temných a pohnutých dob minulosti. Navštívit jej můžete pěšky z parkoviště u silnice spojující obce Skalsko a Tatobity.

Pernštejn je další malebnou zříceninou, která se nachází v kraji překypujícím historií a romantikou, na Moravě. Po cestě z nedaleké obce Nedvědice cestou plnou přírodních pokladů se dostanete k tomuto středověkému pokladu.

Posledním tipem na romantickou zříceninu je Orlík. Tento hrad se nachází na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Orlík je oblíbeným místem pro svatby a další romantické události.

Navštěvovat menší romantické zříceniny je nejen dobrodružstvím, ale také cestou do minulosti. Ponořte se do atmosféry dávno ztracených dob a ocitnete se v srdci českých příběhů.

Trosky

Trosky jsou jedním z nejvýraznějších symbolů Českého ráje. Nacházejí se na vrcholu dvou skalních útvarů, které mají tvar zřícenin hradů symbolizujících romantiku a dobrodružství. Hrady Trosky jsou rozdělené na dvě části – Starý hrad a Nový hrad.

Starý hrad, který se nazývá také Baba, je nejstarší částí Trosk a pochází z 14. století. Je to vysoká a úchvatná stavba, která připomíná středověké rytíře a jejich hrdinské příběhy. Nový hrad, který se nazývá také Panna, byl postaven později v 15. století a působí jako mnohem romantičtější a tajemnější ze dvou částí.

Návštěva Trosk je ideální pro rodinné výlety. Děti budou nadšené z průzkumu zřícenin a rodičům poskytne nádherné výhledy na celé okolí. Na vrcholu se nachází vyhlídková věž, ze které se otevírá panoramatický výhled na český ráj.
Nenechte si ujít procházku mezi oběma zříceninami, která vás zavede přes romantickou bránu s odborným výkladem místních zajímavostí.

V okolí zřícenin se nachází také mnoho turistických tras, které si můžete užít při delší návštěvě. Oblast je taktéž vhodná pro horolezce a skalní lezce. Trosky jsou skutečnou perličkou českého turistického ruchu, kterou byste neměli minout při vašem výletu do Českého ráje.

Bezděz

Bezděz je jednou z nejzajímavějších romantických zřícenin v České republice. Tato impozantní stavba se nachází v severních Čechách, nedaleko města Česká Lípa. Vystavěn byl zřejmě na konci 13. století a v průběhu let se stal známým symbolem českých hradů.

Při návštěvě zříceniny Bezděz se nechte unést do doby středověku. Při výstupu na vrchol kopce, na kterém se hrad nachází, vás uchvátí výhled na okolní krajinu až do vzdálených hor. Prvním, co si všimnete, je věž se svými charakteristickými okny ve tvaru klínu. Samotná věž je považována za jeden z nejkrásnějších gotických prvků na území České republiky.

Pokud se rozhodnete prohlédnout si interiér zříceniny, budete nadšeni z jeho rozsahu. Budete moci projít zbytky hradby, původními bránami a dokonce se podívat na zbytky kaple, která byla kouzelně zdobena freskami.

Bezděz byl také domovem slavného českého krále a římského císaře Karla IV., který zde strávil mnoho svých mladých let. Legenda říká, že zde byl zavřen a vyžadoval svobodu, kterou nakonec dostal.

Pokud jste fanoušci historie a krásných vyhlídek, nesmíte si návštěvu Bezděze nechat ujít. Přeneste se do doby rytířů a princezen a prozkoumejte tuto impozantní zříceninu.

Pernštejn

Hrad Pernštejn je jednou z nejvýznamnějších českých stavebních památek a jednou z nejimpozantnějších zřícenin v České republice. Nachází se v malé obci Nedvědice, v malebné krajině nedaleko Brna. Pernštejn je často nazýván „hrad mateřství„, a to zcela zaslouženě.

Na první pohled je zřejmé, proč se hradu říká „hrad mateřství“. Jeho hladké hradby s mohutnými věžemi se tyčí na kopci nad údolím jako ochranná náruč. Pernštejn je jako milující matka, která chrání své děti. Ať už jde o návštěvníky nebo o historické artefakty uvnitř hradu, mateřská láska je cítit v každém kameni.

Při prohlídce hradu se návštěvníci stanou svědky toho, jak se v průběhu staletí hrad měnil a vyvíjel, ale zůstal věrný svému účelu – být příbytkem ochrany a bezpečí. Vnitřní prostory hradu zaujmou svojí atmosférou a krásou, s mnoha historickými předměty a artefakty, které dokreslují jeho příběh.

Pro milovníky historie, architektury a romantiky je hrad Pernštejn skvělým místem pro výlet se svou rodinou. Děti se budou cítit jako ve hradní pohádce, kde mohou objevovat tajemná zákoutí a užívat si neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Procházka po hradbách je zároveň výzvou i dobrodružstvím.

Navštivte hrad Pernštejn a dejte se unést atmosférou středověku. Zažijte tu mateřskou náruč, která vás zahalí svou historií a působivou krásou. Rodinný výlet k hradu Pernštejn se stane nezapomenutelným zážitkem, který vás provede do doby, kdy mateřství bylo symbolem ochrany a pevnosti.

3 - [H3]Feel the Medieval Motherly Embrace[/H3] Let the captivating Pernštejn Castle envelop you with its historical charm and breathtaking views. Discover the protective motherly love in every stone and create unforgettable family memories in this enchanting medieval fortress. Canon 50 mm f/1.8.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Orlík

Hrad Orlík se nachází v Jihočeském kraji, nedaleko obce Orlík nad Vltavou. Jedná se o malebně položený hrad na strmém skalním ostrohu nad řekou Vltavou. Tento romantický hrad je ideální pro rodinné výlety, protože nabízí nejen historii a kulturu, ale také krásnou přírodu a výhledy.

Historie opevnění sahá až do 13. století, kdy zde byla postavena původní dřevěná stavba. V průběhu staletí byl hrad několikrát přestavován a rozšiřován, až získal současnou podobu. Orlík sloužil jako lovecký zámeček pro členy české královské rodiny, ale také jako strážní a obranná pevnost.

Při prohlídce hradu se můžete podívat do jeho interiérů, které jsou bohatě vybavené zámeckým nábytkem a uměleckými sbírkami. Navštívit můžete například loveckou síň, která připomíná slavné lovecké expedice. Nezapomenutelným zážitkem pro děti i dospělé je také prohlídka hradních věží, kde se můžete těšit na krásné výhledy do okolí.

Při návštěvě hradu Orlík si také můžete udělat krátký výlet lodí po řece Vltavě. Na hradě se nachází přístaviště, odkud vyplouvají turistické plavby po přehradě Orlík. Tato část výletu je oblíbená u dětí, které si mohou prohlédnout hrad z netradiční perspektivy.

Pro rodinné výlety je také v okolí hradu Orlík mnoho aktivit. Můžete si udělat procházku po okolní krajině, projet se na kole nebo si zaplavat ve Vltavě. V létě se také pořádají různé kulturní akce, jako je například historický jarmark nebo rytířské turnaje.

Navštěva hradu Orlík je určitě zajímavým a poučným výletem pro celou rodinu. Kromě historie se můžete těšit na krásné výhledy, příjemnou atmosféru a mnoho aktivit v okolí. Nezapomeňte se však předem informovat o otevírací době a možnosti prohlídek, abyste si výlet plně užili.

Nejdůležitější informace z článku

České hrad Popis
Pražský hrad Symbol Prahy, největší hradní komplex, zahrada, katedrála sv. Víta.
Karlštejn Gotický hrad u Prahy, úložiště svatých relikvií, nádherný výhled.
Český Krumlov Jeden z nejlépe zachovaných hradů v Evropě, gotický zámek, působivé nádvoří.
Hrad Hluboká Gotický hrad v novogotickém stylu, vysoké věže, rozlehlý park.
Trosky Symbol Českého ráje, dvě věžovité zříceniny, romantika a dobrodružství.
Bezděz Hrad z 13. století, výhled na krajinu, gotická věž.
Pernštejn Impozantní zřícenina, „hrad mateřství“, gotické prvky.
Orlík Malebně položený hrad nad řekou Vltavou, historie a krásné výhledy.

Tipy na výlety s dětmi


Výlety s dětmi jsou vždy plné radosti, zábavy a nezapomenutelných zážitků. Při plánování rodinného výletu k českým hradům a zříceninám je důležité vybrat taková místa, která budou zajímavá pro všechny členy rodiny. Zde je pár tipů na výlety, které jistě potěší nejen děti, ale i dospělé.

Zámek Křivoklát


Zámek Křivoklát se nachází nedaleko města Rakovník a nabízí mnoho atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Děti budou nadšené z exkurzí, kde se dozví spoustu zajímavostí o středověkém životě na hradě. Pro dospělé pak existuje možnost prohlídky muzea, které se zaměřuje na loveckou tradici a šlechtický život.

Hrad Bouzov


Hrad Bouzov je jako z pohádky a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Děti budou nadšené z pohádkové atmosféry, kterou hrad nabízí. Prozkoumávání zákoutí, věží a tajemných chodeb bude pro ně naprosto neodolatelné.

Zámek Kokořín


Zámek Kokořín je perfektním místem pro dobrodružné výlety s dětmi. V okolí zámku se nacházejí přírodní skalní útvary, jeskyně a lesy, které lákají k průzkumu. Pro děti je zde připravený speciální program s různými hrami, kvízy a soutěžemi.

Pokud chcete strávit příjemný rodinný výlet plný zábavy a dobrodružství, doporučuji navštívit jeden z výše uvedených hradů a zámků. Vaše děti budou nadšené a vy si užijete společného času s rodinou.

Zámek Křivoklát

Zámek Křivoklát, ležící v romantickém podhůří Křivoklátského lesa, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších českých hradů. Je svědkem bohaté historie a poskytuje návštěvníkům nezapomenutelný zážitek z pohledu na majestátní stavbu, která zdobí okolní krajinu.

Vnitřek zámku zaujme množstvím historických exponátů, mezi které patří hodnotné nábytky, obrazy, zbraně a umělecké sbírky. Prozkoumání jednotlivých místností vám umožní pochopit dávnou atmosféru, která zde panovala za vlády slavných českých šlechtických rodin.

Při návštěvě zámku nezapomeňte navštívit i Křivoklátskou věž, která poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky přírody je zde také možnost procházek v rozlehlém okolí a vychutnání si krásy Křivoklátského lesa, který je vyhlášený svou jedinečnou přírodní a krajinářskou hodnotou.

Zámek Křivoklát je ideálním místem pro výlet s dětmi. Pro malé návštěvníky jsou zde připraveny speciální komentované prohlídky a interaktivní expozice, které je provedou do doby, kdy se na zámku odehrávaly rytířské turnaje a jiné zajímavé události. Pro děti je to výborná příležitost poznat historii hravou formou.

Při plánování rodinného výletu k Zámku Křivoklát nezapomeňte, že zámek je otevřen v určitých dnech a hodinách. Doporučujeme se předem informovat o otevírací době a využít možnost objednání si prohlídky přes internet, aby vám neuniklo nic ze zajímavostí, které zámek nabízí.

Hrad Bouzov

Hrad Bouzov je jedním z nejromantičtějších hradů ve střední Evropě a určitě stojí za návštěvu s rodinou. Nachází se v blízkosti města Moravský Krumlov a jeho historie sahá až do 14. století. Hrad se pyšní nádhernou gotickou architekturou, která přímo vybízí k prozkoumání.

Bouzov je rovněž proslulý svými spojitostmi s legendárním řádem templářů, což dělá z jeho návštěvy ještě více fascinující zážitek. Procházka po hradních prostorách umožňuje nahlédnout do života rytířů a poznat jejich každodenní rutinu.

Jedním z vrcholů návštěvy je prohlídka hradních komnat a svatyně templářského řádu. Zde se návštěvníci mohou dozvědět o historii a záhadách, které život templářských rytířů provázejí. Celý hrad je navíc obklopen krásným okolím, které na děti působí jako prostor přímo z pohádky.

Po prohlídce si můžete vychutnat procházku po okolní přírodě, která je plná malebných cest a vyhlídek. Nezapomeňte se zastavit v některé z místních restaurací a ochutnat tradiční moravskou kuchyni. Hrad Bouzov je skvělým místem pro strávení rodinného výletu plného dobrodružství a objevování.

Zámek Kokořín

Zámek Kokořín je pohádková a tajemná stavba, která se nachází nedaleko Mělníka. Tento romantický zámek je skvělým místem, kam můžete vyrazit na výlet s celou rodinou. Při prohlídce zámku si můžete prohlédnout nejen krásné historické interiéry, ale také se dozvědět mnoho zajímavostí o historii tohoto místa.

Zámek je obklopen nádherným parkem, který je ideálním místem pro pikniky a odpočinek v přírodě. Vaše děti zde budou mít možnost se vyřádit na dětském hřišti, které se nachází nedaleko zámku. Můžete se vydat na procházku po okolí zámku a objevit malebné lesy a kopce.

Zámek Kokořín se může pyšnit i nádherným výhledem na okolní krajinu. Můžete se vydat na procházku po okolních stezkách a vychutnat si krásy přírody. Pokud se vydáte trochu dál, narazíte na zajímavou skalní ostrožnu Kokořínský důl, která je skutečnou přírodní památkou.

Pro rodiny s dětmi je na zámku Kokořín připraveno mnoho zajímavých akcí a programů. Vaše děti se mohou stát dobrodruhy a vytvořit si vlastní cestu hradem při dobrodružných hrách. Pro malé princezny je připravena mateřská škola, kde si mohou zahrát si na princezny a vyzkoušet si život na zámku.

Zámek Kokořín vás okouzlí svou atmosférou a určitě se zde nebudete nudit. Přijďte na výlet ke Kokořínu a objevte kouzlo tohoto historického místa s celou rodinou!

Doporučené články

8 komentář

  1. […] je vhodné sáhnout po zdravých alternativách. Ideální svačinou může být například čerstvé ovoce, zelenina s hummusem nebo ořechy a semínka. Dopřát dětem i kvalitní tekutiny je klíčové, […]

  2. […] rozhodnutí: Rodinná diskuse a spolupráce jsou nezbytné při rozhodování. Včasné zapojení partnera a dalších členů rodiny nám může poskytnout různé perspektivy a pomoci nám rozhodnout […]

  3. […] z možností jsou snacky jako ovoce a zelenina, které jsou bohaté na vitamíny a minerály. S sebou můžete připravit lahodné svačiny jako […]

  4. […] večery u ohně jsou prospěšné pro všechny členy rodiny. Přináší radost, kreativitu a vzájemné propojení mezi rodiči a dětmi. Nechte svou rodinu prožít nezapomenutelné chvíle plné zábavy, fantazie […]

  5. […] důležitým prvkem je otevřenost a pochopení. Partneři by měli být schopni porozumět druhé straně a respektovat její pocity a potřeby. […]

  6. […] město ležící na březích řeky Vltavy, které je známé svým impozantním hradem. Pro rodiny nabízí Český Krumlov mnoho atrakcí a zážitků. Prozkoumejte hrad a zahrady, kde se můžete projít v kostýmech šlechtice či šlechtičny. Pro […]

  7. […] stanovování a prosazování pravidel ve výchově je klíčové najít rovnováhu mezi autoritou a porozuměním. Stanovování jasných […]

  8. […] s sebou přibalit oblíbené knížky, malovací potřeby nebo oblíbenou hračku. Hry jako hádanky, křížovky nebo „I spy“ jsou skvělým způsobem, jak udržet děti zaneprázdněné. […]

Komentáře nejsou povoleny.