Nejlepší výlety s dětmi po ČR

Plánujete výlety s dětmi po Česku a chcete je nadchnout nezapomenutelnými zážitky? Připravili jsme pro vás seznam nejlepších výletů, které rozhodně nesmíte vynechat! V našem průvodci objevíte krásné přírodní lokality, jako je například Národní park Šumava a Český ráj, kde se děti budou moci vyřádit a prozkoumat fascinující přírodní krásy. Pokud preferujete zábavu a vzdělání, pak si rozhodně nenechte ujít návštěvu Aquapalace Praha, DinoParku Ostrava nebo Zoo Liberec. A co takhle naučit děti něco nového? Vědecká centra jako Vědecké centrum TECHMANIA a iQLANDIA v Liberci jsou skvělou volbou. A na závěr nezapomeňte navštívit ohromující hradní a zámecké prohlídky, například Zámek Český Krumlov, Hrad Karlštejn nebo Zámek Lednice. Tento článek vám ukáže, jaké všemožné zážitky můžete na výletech po ČR pro děti zažít. Nechte se inspirovat a udělejte z každého výletu nezapomenutelnou vzpomínku!

Krásné přírodní lokality


Krása české přírody nabízí mnoho možností, kam vyrazit s dětmi na výlet. Užijte si společné chvíle v některé z krásných přírodních lokalit, které Česká republika nabízí. Při těchto výletech se děti nejen baví, ale také rozvíjejí svou hrubou motoriku, která je důležitá pro jejich celkový fyzický vývoj.

Jedním z nejznámějších míst je Národní park Šumava. Zde děti mohou prozkoumávat rozmanitou přírodu, vydávat se na výlety kolem horských potoků a objevovat místní faunu a floru. Hrubá motorika u dětí se rozvíjí při pohybu v přírodě, ať už při lezení po balvanech či procházce lesními cestičkami.

Dalším fascinujícím místem je Český ráj. Zde se děti mohou vydat na procházku mezi skalními městy, prozkoumávat zříceniny hradů a vyběhnout si na vyhlídkové věže. Během těchto aktivit je jejich hrubá motorika plně využívána a rozvíjena.

Nikdy nezklame ani male i velké návštěvníky Českého Krumlova. Procházka úzkými uličkami a prozkoumávání zámku a jeho zahrad většinou přináší mnoho radosti. Při této činnosti se děti pohybují po různých površích, což je výzva pro jejich hrubou motoriku.

Vydejte se s dětmi do přírody a objevujte společně ty nejkrásnější místa, která Česká republika nabízí. Užijte si společné výlety, které nejen potěší oči, ale také pomohou dětem rozvíjet jejich hrubou motoriku.

Národní park Šumava

Národní park Šumava je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších přírodních lokalit v České republice. Tento nádherný národní park se nachází na jihozápadě Čech, při hranicích s Německem a rozprostírá se na ploše přes 680 čtverečních kilometrů. Šumava je známá svou jedinečnou a bohatou přírodou, která ji činí ideálním místem pro výlety s dětmi.

Při návštěvě Národního parku Šumava se můžete těšit na malebné horské scenérie, rozsáhlé lesy, tajuplné jezera a divoká údolí. Pro děti je to skvělá příležitost objevovat přírodu a poznávat nové druhy rostlin a zvířat. V parku se nachází mnoho turistických tras a stezek pro rodinné výlety, které jsou vhodné i pro menší děti.

Jedním z nejznámějších míst v Národním parku Šumava je pravděpodobně Černé a Čertovo jezero. Tato malebná jezera jsou obklopena hustými lesy a jsou ideálním místem pro pikniky a odpočinek. Další zajímavou lokalitou je Modrava, malebná horská vesnice, která nabízí možnost ubytování a různé outdoorové aktivity, jako je cyklistika či pěší turistika.

V Národním parku Šumava se nachází také mnoho naučných stezek a vyhlídkových míst, které umožňují dětem poznávat přírodu a získávat nové vědomosti. Nebudou chybět ani dřevěné stezky a mosty, které jsou oblíbené u nejmenších návštěvníků. Pro všechny, kdo mají rádi adrenalinové zážitky, je možnost vyzkoušet si například lanový park či sjezd na koloběžkách.

Při výletu do Národního parku Šumava nezapomeňte načerpat energii z čerstvého vzduchu a využít příležitosti pro nezapomenutelné rodinné zážitky v nádherné přírodě. Prohlídka tohoto nádherného místa bude určitě nezapomenutelným dobrodružstvím pro celou rodinu!

Český ráj

Český ráj je jedním z nejkrásnějších koutů naší země a ideálním místem pro výlety s dětmi. Tato oblast se nachází v severovýchodních Čechách a je známá svými dramatickými skalními útvary, malebnými vesničkami a hustě zalesněnou krajinou.

Pokud rádi trávíte čas na čerstvém vzduchu a chcete svým dětem ukázat něco nezapomenutelného, pak je Český ráj to pravé místo. Jednou z nejpopulárnějších lokalit je Prachovské skály, které lákají svými strmými skalisky, jeskyněmi a rozlehlými vyhlídkami. Pro malé dobrodruhy je to opravdu zážitek.

Další oblíbenou atrakcí jsou Hruboskalské skalní město, které se tyčí nad malebným údolím Jizery. Tady se můžete projít mezi vysokými skalami a zažít opravdový pocit dobrodružství. Děti jistě ocení i zámek Hrubá Skála, který vypadá jako ze pohádky a nabízí prohlídky i programy pro nejmenší návštěvníky.

Procházka po roztodivných stezkách je v Českém ráji nezapomenutelným zážitkem. Můžete navštívit například Trosky, které jsou tvořeny dvěmi hradními zříceninami a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu. Nebo se vydat do Pravčické brány, která je největším přírodním skalním obloukem v Evropě.

Český ráj je ideální kombinací přírodních krás a dětské zábavy. Vhodným tipem na závěr výletu může být návštěva Mladé Boleslavi, kde si mohou děti prohlédnout muzeum automobilů Škoda. Určitě se tu nebudou nudit a zároveň si z výletu odvezou krásné vzpomínky.

Český Krumlov

Český Krumlov je jedním z nejnavštěvovanějších měst v České republice a není divu, proč. Toto malebné historické město se nachází na jižní Moravě a nabízí opravdovou pohádkovou atmosféru, kterou si zamilují jak dospělí, tak i děti. Jestliže hledáte výlet, který uspokojí celou rodinu, Český Krumlov je pro vás ta správná volba.

Hlavní atrakcí města je samozřejmě hrad a zámek Český Krumlov. Tento UNESCO světové dědictví je doslova obrovský a při prohlídce si procházíte několik desítek historických místností. Děti mají během prohlídky možnost seznámit se nejen s historií města, ale i s různými předměty a relikviemi, které jsou vystaveny v rámci expozic. Určitě nevynechejte nádvoří hradu, odkud si užijete skvělé výhledy na celé město.

Další zastávkou by měla být klášterní zahrada, která se nachází přímo u zámku. Tato historická zahrada je pro děti skvělým místem k odpočinku a hraní. Na rozlehlých trávnících si mohou hrát na různé míčové hry, pokochat se květinami a zastavit se u malého jezírka se želvičkami. Zahrada je perfektním místem na rodinný piknik či odpočinek po prohlídce hradu.

Pro větší děti je zajímavou variantou i rafting na řece Vltavě, která protéká kolem Českého Krumlova. Celá rodina si užije adrenalinový zážitek, když se probíjíte překrásnou krajinou na kánoi nebo raftu. Existují různé varianty splouvání, takže si můžete vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Navštěvování Českého Krumlova s dětmi je tedy velmi výhodné. Děti zde zažijí nezapomenutelné zážitky v historickém prostředí, zároveň se dozví něco nového a rozhodně se zde nenudí. Pokud hledáte výlet, který potěší celou rodinu, Český Krumlov je skvělou volbou.

Zábavní a vzdělávací parky

Chcete strávit den plný zábavy a zároveň se něco naučit? Navštivte některý z Českých zábavních a vzdělávacích parků, které jsou ideální pro výlety s dětmi.

Jeden z nich je Aquapalace Praha, největší aquapark ve střední Evropě. S velkou nabídkou skluzavek, bazénů a vodních atrakcí zaručuje skvělou zábavu pro celou rodinu. Navíc si zde můžete dopřát relaxaci ve wellness centru.

Dalším tipem je DinoPark Ostrava, kde se vaše děti mohou projít mezi obřími dinosaurýry a dozvědět se spoustu zajímavostí o životě těchto prehistorických tvorů. Interaktivní expozice a dobrodružné hřiště zde zaručují skvělý zážitek.

ZOO Liberec je dalším vynikajícím parkem, který nabízí možnost sledovat vzácná zvířata z celého světa. Vaše děti se zde mohou seznámit s exotickými druhy a dozvědět se o jejich životním prostředí a ochraně přírody.

Tyto parky jsou nejen zábavné, ale také vzdělávací. Vaše děti se zde mohou dozvědět spoustu zajímavostí a rozšířit své znalosti o přírodě, historii a vědě. Takže pokud plánujete výlet s dětmi, nezapomeňte navštívit některý z těchto fascinujících parků.

[Česká zábavní a vzdělávací atmosféra párky] A family exploring a dinosaur exhibit with excitement.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je největší vodní park v České republice a skvělé místo pro zábavu celé rodiny. Nachází se v Praze, nedaleko obchodního centra Černý Most. Pokud hledáte perfektní místo na odpočinek, relaxaci a vodní zábavu, tak Aquapalace Praha je tím pravým místem.

Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti. Vodní park nabízí širokou škálu atrakcí pro všechny věkové kategorie. Děti budou nadšené z dětského bazénu s houpačkami, skluzavkami a vodopády. Starší děti si mohou vyzkoušet různé tobogány a skluzavky – ať už vnitřní či venkovní. Pro dobrodružnější děti je tu také aquapark s překážkovou dráhou.

Ale Aquapalace Praha není jen o zábavě ve vodě. Můžete si užít relaxaci v lázeňském centru s vířivkami, saunami, parními lázněmi a masážemi. Když se budete chtít zaposlouchat do ticha, můžete si zajít na pláž u umělého jezera.

V Aquapalace Praha je samozřejmě také možnost stravování. Najdete zde různé restaurace, kavárny a bary, kde si můžete dopřát občerstvení či skvělé jídlo. Pro rodiny s dětmi je tu také dětský koutek, kde se děti mohou hrát, zatímco si rodiče odpočívají.

Jakmile vstoupíte do Aquapalace Praha, zapomenete na starosti a nápor každodenního života. Vodní park nabízí dokonalou kombinaci zábavy, relaxace a adrenalinových zážitků pro celou rodinu. Je to ideální destinace pro příjemný rodinný výlet nebo protrávení volného dne s dětmi.

2 - [Neomezená zábava pro děti a dospělé] A joyous family sliding down a thrilling water slide at Aquapalace Prague. Memories of laughter and adrenaline to last a lifetime.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

DinoPark Ostrava

DinoPark Ostrava je jedinečné místo, kam můžete vyrazit s dětmi, aby se na vlastní oči podívaly do světa dinosaurů. Tento prehistorický park je skvělým místem pro rodinný výlet, který zaujme všechny členy rodiny.

Při prohlídce parku se děti mohou přenést o miliony let zpět a sledovat život obrovských dinosaurusů. Nejenže zde najdou působivé repliky různých druhů dinosaurů, ale také se naučí o jejich životě a chování díky interaktivním expozicím a ukázkám.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí je interaktivní hřiště, kde děti mohou hrát různé dino-hry a vyzkoušet si různé aktivity spojené s těmito fascinujícími tvory. Navíc zde najdete i paleontologické pracoviště, kde si děti mohou vyzkoušet, jak se vědci zabývají výzkumem dinosaurů.

Pro rodiče je DinoPark Ostrava skvělým místem, kde mohou sdílet radost ze svých dětí, jejich zájem o prehistorické tvory a podporovat jejich zvídavost. Je to také příležitost pro mateřství, kdy mohou rodiče společně s dětmi prozkoumávat svět dávných tvořivostí a sdílet společné zážitky.

Navštívení DinoParku Ostrava je výbornou volbou pro zábavný a poučný výlet s dětmi, který se stane nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Můžete se těšit na dobrodružství mezi dinosaury, objevování nových vědomostí a společné prožití skvělých chvil.

3 - [Unleash your inner paleontologist] A child carefully brushing away dirt from a dinosaur fossil at DinoPark Ostrava. Discovering the secrets of the past and fostering curiosity for young minds. Sigma 85 mm f/1.4. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

ZOO Liberec

ZOO Liberec je ideálním místem pro rodinný výlet, který zaujme jak děti, tak jejich rodiče. Na území ZOO najdete širokou škálu zvířat z celého světa a zajímavé interaktivní expozice, které vám umožní poznat fascinující svět fauny a flóry.

Jedním z největších lákadel ZOO Liberec je právě kamzík alpský, což je ohrožený druh, který se v Česku vyskytuje pouze zde. Určitě nezapomeňte navštívit také pavilon mateřství, kde můžete sledovat pečlivou matku s jejím mládětem. Možná budete mít tu čest vidět, jak si dítě hraje a učí se od své mateřské postavy, což je krásný pohled plný něhy a lásky.

Ale nejen kamzík alpský vás zde čeká! Prohlédnout si můžete také chovnou skupinu goril, slony africké, tygry himálajské a mnoho dalších druhů. ZOO Liberec klade důraz na vzdělávání a zároveň si zakládá na zachování biodiverzity.

Pro děti je připraveno mnoho atrakcí i edukativních programů, které je provedou do světa divoké přírody a naučí je důležité informace o jednotlivých druzích zvířat. Nezapomeňte si vyzvednout mapu s programem na vstupu, abyste nezmeškali žádnou zajímavost.

Uvnitř ZOO najdete také dětská hřiště, kde si vaše ratolesti mohou pohrát a vybít energii. Na vyhlídce je umístěné kavárna s krásným výhledem na areál, kde si můžete odpočinout a vychutnat si chutnou kávu nebo občerstvení.

Díky své poloze a bohatství zvířat je ZOO Liberec vyhledávaným místem nejen pro rodiny, ale i pro školní výlety a turisty. Nezapomeňte si naplánovat dostatečný čas, abyste stihli projít celý areál a nezmeškali žádnou zajímavost, kterou ZOO nabízí.

Nejdůležitější informace z článku

Výletní místo Popis
Národní park Šumava Český národní park s rozmanitou přírodou, jezery, turistickými trasami, a naučnými stezkami vhodnými pro rodiny s dětmi.
Český ráj Malebná oblast s dramatickými skalními útvary, zříceninami hradů a příležitostmi k procházkám a dobrodružstvím.
Zámek Český Krumlov Historický zámek v Českém Krumlově nabízející prohlídky unikátních interiérů a zámeckých zahrad pro dětské radovánky.
Aquapalace Praha Největší vodní park ve střední Evropě s bazény, tobogány, vodními atrakcemi, a wellness centrem ideální pro rodinný relax.
DinoPark Ostrava Prehistorický park s replikami dinosaurů, interaktivními expozicemi, hrami a dobrodružným hřištěm pro děti.
ZOO Liberec ZOO s mnoha druhy zvířat z celého světa, edukativními programy a dětskými hřišti pro celodenní rodinnou zábavu.
Vědecké centrum TECHMANIA Moderní interaktivní centrum v Plzni s experimenty, hrami, a exponáty z oblastí fyziky, chemie a biologie pro malé vědce.
iQLANDIA Liberec Vzdělávací a zábavní centrum v Liberci s interaktivními expozicemi o vědě, planetáriem a hrami pro děti i dospělé.
Hrad Karlštejn Mohutný gotický hrad nedaleko Prahy s bohatou historií, prohlídkami, a krásnými výhledy pro rodinné výlety plné dobytčízké zábavy.
Zámek Lednice Barokní skvost v jižní Moravě s bohatě zařízenými interiéry, zámeckými parky, romantickými zákoutími, obeliskem a skalním divadlem.

Science centra

Science centra jsou skvělým způsobem, jak zaujmout a zábavnou formou představit dětem svět vědy a techniky. V českých zemích máme několik skvělých science center, která rozhodně stojí za návštěvu s dětmi.

Vědecké centrum TECHMANIA v Ostravě je jedním z nejmodernějších v České republice. Tady se děti dozví spoustu zajímavých informací o fyzice, chemii a technologiích v interaktivních expozicích. Šikovné ruce dětí si mohou vyzkoušet různé experimenty a postavit si vlastní roboty.

Další zajímavé science centrum najdeme v Liberci – iQLANDIA. Tady děti objeví svět matematiky, astronomie, biologie a dalších vědních oborů. Různé interaktivní expozice jim pomohou lépe porozumět principům vědy a budou si to užívat i při řešení různých úkolů a her.

Pro malé vědce určitě nemůžeme vynechat EXPOZICIUM ve Vyškově. Tohle science centrum je zaměřené hlavně na malé děti a jejich potřeby. Prozkoumání lidského těla, světa přírody i technologických vymožeností rozhodně bude zábavným a poučným zážitkem.

Vydejte se s dětmi do science center a otevřete jim bránu do světa vědy a techniky plného zábavy a objevů!

(147 slov)

A child with a beaming smile conducting a hands-on science experiment at a science center. Unleashing their curiosity and igniting a love for learning. Sigma 85 mm f/1.4. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Vědecké centrum TECHMANIA

Vědecké centrum TECHMANIA je skvělým místem pro zábavné, ale i vzdělávací výlety s dětmi. Toto moderní interaktivní centrum se nachází v městě Plzeň a nabízí jedinečný zážitek, který propojuje vědu, techniku a zábavu.

V TECHMANII se děti mohou naučit mnoho zajímavých věcí prostřednictvím praktických experimentů a her. Centrum disponuje více než 200 interaktivními exponáty, které jsou rozděleny do různých tematických zón. Děti se tu mohou stát malými vědci, objevovat tajemství fyziky, chemie, biologie a mnoho dalšího.

Mezi největší atrakce TECHMANIE patří například simulátory kosmického letu, virtuální realita, robotické laborky a mnoho dalšího. Děti se tak mohou vrátit do pravěku, prozkoumávat vesmír, vytvářet vlastní experimenty a plnit různé úkoly.

Vědecké centrum TECHMANIA je skvělým místem i pro rodinné výlety, protože využívá moderní technologie k vytvoření příjemného a interaktivního prostředí pro všechny věkové kategorie. Rodiče si také přijdou na své a mohou se dozvědět mnoho zajímavostí spolu se svými dětmi.

Navštívte Vědecké centrum TECHMANIA a prožijte nezapomenutelný den plný zábavy a vzdělání. Zde si děti mohou rozvíjet svůj zájem o vědu a techniku a přitom si skvěle zahrát. Určitě to bude skvělý výlet, který děti nebudou chtít opustit!

A child, with wide eyes and a curious expression, eagerly exploring a futuristic science exhibit at TECHMANIA Science Center. Unleashing their imagination and fostering a love for science and technology. Sigma 85 mm f/1.4. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

iQLANDIA Liberec

iQLANDIA je vzdělávací a zábavní centrum nacházející se v Liberci, které nabízí unikátní zážitky pro malé i velké. Toto moderní science centrum je ideální pro rodiny s dětmi, kteří mají zájem o vědu a techniku.

Při návštěvě iQLANDIA Liberec se děti mohou těšit na mnoho interaktivních výstav a exponátů. Například mohou objevovat tajemství vesmíru ve virtuální planetáriu, prozkoumat svět svalů a nervů v expozici Člověk v obraze, nebo si vyzkoušet různé inovativní hry a experimenty v edukačním centru iQLANDIX.

Jedním z hlavních lákadel iQLANDIE je také Labyrint zrcadel, který poskytuje zábavné a zároveň poučné dobrodružství. Ve Labyrintu se návštěvníci budou muset vymanit ze zkreslených odrazů a najít cestu ven. Pro děti je to skvělý způsob, jak rozvíjet logické myšlení a vnímat svět kolem sebe jiným způsobem.

Nebudete litovat času stráveného v iQLANDII. Vaše děti budou mít nejen neskutečnou zábavu, ale také se zde mohou naučit něco nového a rozšířit své vědomosti o světě přírody, matematiky, fyziky a dalších vědeckých oborů. Přijďte s celou rodinou a zažijte nezapomenutelný den plný objevů a zábavy v iQLANDII Liberec!

Hradní a zámecké prohlídky

Navštívit hrad nebo zámek je vždy zážitek, který může děti i dospělé fascinovat. Česká republika je bohatá na historické objekty s bohatou historií a architekturou. Při výletech s dětmi po ČR se určitě vyplatí zahrnout do plánu návštěvu některého z hradů či zámků.

Zámek Český Krumlov je nádherný goticko-renesanční komplex, který stojí na seznamu UNESCO. Ve zdejším zámku se děti ocitnou ve středověkém světě a mohou se projít po chodbách a sálech, které byly kdysi obývány šlechtou.

Hrad Karlštejn je dalším velmi významným historickým objektem. Nachází se nedaleko Prahy a je jedním z nejlépe dochovaných českých hradů. Díky svému majestátnímu vzhledu a bohaté historii je oblíbeným cílem turistů i rodin s dětmi. Prohlídka hradu je zajímavá a naučná zároveň.

Zámek Lednice v Jižní Moravě je skutečným skvostem. Přívětivé prostředí a rozsáhlý park uspokojí nejen děti, ale i jejich rodiče. Prohlídka zámku je jako cesta časem a příběhy, které se tu odehrály v minulosti.

Navštívení hradů a zámků je skvělou kombinací zábavy, učení a poznávání historie. Každý hrad či zámek má své kouzlo a nabízí jedinečné zážitky, které nezapomenete.

4 - [Explore the rich history of Czech castles and palaces] A family of explorers marveling at the grandeur of Karlštejn Castle. Immersed in the medieval atmosphere, they uncover the secrets of Czech history and architecture. Sigma 85 mm f/1.4. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Zámek Český Krumlov

Zámek Český Krumlov je jedním z nejnavštěvovanějších historických památek v České republice a rozhodně stojí za to ho zařadit mezi nejlepší výlety s dětmi. Nachází se ve středověkém městě Český Krumlov na jihu Čech a je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Zámek je opravdu impozantní a dominuje nad celým městem. Jeho rozsáhlý areál nabízí spoustu zábavy a vzdělání pro děti i jejich rodiče. Prohlídka zámku je přímo pořádaná, a tak se děti budou cítit jako dobrodruzi, kteří objevují skryté tajemství.

Na prohlídce si děti mohou prohlédnout nádherný kašparův sál, který je vyzdoben unikátními freskami, nebo navštívit zbrojnici, kde je vystaveno množství zbraní a zbroje z minulých staletí. Určitým vrcholem prohlídky je návštěva barokního divadla – jediného svého druhu na světě!

Navíc v areálu zámku najdete také moderní interaktivní muzeum se stálou expozicí o historii zámku, která přiblíží dětem zajímavé dobové příběhy a fakta. Zábava a zároveň vzdělání zde jdou ruku v ruce.

Pokud máte chuť na oddech a klid, doporučuji navštívit i rozsáhlé zámecké zahrady, kde se můžete procházet po alejích a obdivovat krásné květinové záhony. Pro děti je zde i veliká herna s houpačkami, skluzavkami a dalšími atrakcemi.

Zámek Český Krumlov je tedy skvělým místem pro rodinné výlety, kde si děti mohou prohlédnout historické památky, zahrady a zároveň se dobře zabavit. Prožijí nezapomenutelný den, plný zážitků a dobrodružství.

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky v České republice. Nachází se v překrásném prostředí nedaleko obce Karlštejn, vzdálené přibližně 30 kilometrů od Prahy. Tento mohutný gotický hrad byl postaven na sklonku 14. století za vlády českého krále Karla IV. a sloužil jako ochranná pevnost pro královské korunovační klenoty a cennosti.

Návštěva hradu Karlštejn je výjimečným zážitkem pro celou rodinu. Děti zde zažijí atmosféru středověku a mohou se projít po hradních opevněních, věžích a výšinách, které nabízejí dechberoucí výhled na okolní krajinu. Uvnitř hradu se nachází několik expozic, které přiblíží historii a život na hradě Karlštejn. Děti se mohou dozvědět spoustu zajímavostí o středověkém období, královských korunovačních klenotech a mečích.

Prohlídka hradu Karlštejn je sice přizpůsobena i pro děti, ale je však nutné brát v úvahu náročnost výstupu na hrad. Doporučuje se vhodné obutí a oblečení a také dostatek vody a jídla. Na hrad je možné se dostat pěšky příjemnou procházkou nebo použít dopravu po horské dráze. Při návštěvě hradu Karlštejn si určitě ve výborné restauraci nezapomeňte dopřát chutný oběd nebo svačinku.

Hrad Karlštejn je jednou ze zastávek na krásné výletní trase v okolí Prahy a nabízí nezapomenutelný zážitek pro dospělé i děti. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste zachytili ty nejhezčí okamžiky vaší rodinné dovolené. Přijďte se pokochat krásou tohoto historického místa a prožít dobrodružství z doby středověku.

Zámek Lednice

Zámek Lednice patří mezi nejvýznamnější a nejkrásnější památky v České republice, které rozhodně stojí za návštěvu s dětmi. Tento barokní skvost se nachází v jižní Moravě a v roce 1996 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho architektura je ohromující a zámecký park s rozlohou přesahující 200 hektarů nabízí nespočet možností pro procházky a objevování.

Během prohlídky zámku se vaše děti ocitnou v jedinečném prostředí bohatě zařízených interiérů, ve kterých se jako by zastavil čas. Uslyší příběhy a pohádky, které jsou zde spojené, a budou mít možnost obdivovat nádherný nábytek, umělecky laděné malby a obrazy a další dobové exponáty. Pro ty, kteří mají rádi techniku, je zde nejrůznější sbírka automobilů a kočárů, které si mohou návštěvníci prohlédnout.

Co se týče zámeckého parku, ten nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Vaše děti budou nadšené z romantického milníku, který se nachází na písku v podobě obelisku, a ze skalního divadla, kde se konají letní představení či koncerty. Pro hladové návštěvníky jsou zde také restaurace a kavárny, kde si mohou odpočinout a nabrat energii.

Zámek Lednice je ideálním místem pro rodinný výlet, který spojuje historii, krásnou architekturu a romantickou atmosféru zámeckého parku. Vaše děti zde zažijí nezapomenutelné dobrodružství a naučí se něco o naší historii a kultuře. Určitě nezapomeňte fotit a vyfotit rodinnou fotku na pozadí této úchvatné památky!

Doporučené články

14 komentář

 1. […] plánujete rodinné výlety plné zábavy pro vaše nejmenší? Připravili jsme pro vás průvodce nejlepšími dětskými […]

 2. […] dny v horách, ale nevíte, kudy kam? Připravili jsme pro vás kompletní průvodce nejlepšími dětskými výlety na hory! Od výběru ideální destinace přes důležité bezpečnostní tipy, tipy na vybavení a […]

 3. […] nemusí být překážkou pro cestování! Objevte s námi ten nejlepší způsob, jak prozkoumat svět s dětmi. Zjistěte, které destinace jsou nejlepší pro rodinné dobrodružství, jak zvládnout dlouhé […]

 4. […] výletní destinace! V našem článku vám představíme, proč jsou tyto místa ideální pro výlety s dětmi a jak vybrat ten nejvhodnější. Přístupnost, interaktivní expozice, možnosti prozkoumávání […]

 5. […] obuv. Při sportování s kočárkem je vhodné mít na nohou pohodlnou a stabilní obuv, která vám poskytne potřebnou oporu a nezpůsobí vám nepříjemný pocit během pohybu. Dbejte na správné […]

 6. […] centrum ABC je ideálním místem pro výlety s dětmi plné sportovních radovánek a zábavy. Nabízí širokou škálu aktivit pro děti všech […]

 7. […] Vysočina je známá svými přírodními parky, jako je Žďárské vrchy či Křemešník, které nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku a další outdoorové aktivity. Nezapomeňte navštívit také přírodní památku Devět skal, která je ideální pro rodinné výlety. […]

 8. […] nejen děti, ale i rodiče. V horách najdete mnoho okruhů a stezek, které jsou ideální pro rodinné výlety na […]

 9. […] se na mateřství, ale přemáhá vás pocit nejistoty? Nebojte se, jsme tu pro vás! V našem článku plném užitečných rad najdete všechny informace, které potřebujete pro […]

 10. […] České republice nechybí množství možností pro rodinné výlety, které vám zaručí nezapomenutelné zážitky. Chcete-li prozkoumat alespoň část z nich, […]

 11. […] hračky mají pro rozvoj dítěte mnoho přínosů, včetně rozvoje motoriky a jemné manipulace. Tyto dovednosti jsou klíčové pro budoucí úspěch ve škole a […]

 12. […] náplní. Co takhle palačinky plněné čokoládovým krémem a posypané kokosovým cukrem? To si děti budou užívat. Nebo můžete vyzkoušet pikantní variantu s rajčatovou omáčkou a […]

 13. […] Návštěva zoo a akvaparku patří mezi nejoblíbenější výlety dětí. V zoo se budou moci potkat s různými zvířaty a zjistit více o jejich životě. Akvapark je pak skvělým místem k odpolednímu plavání a skluzavkám. […]

 14. […] těstovin a promíchejte. Můžete také na povrchu pokrmu přidat nastrouhaný sýr nebo čerstvé bylinky pro lepší chuťový […]

Komentáře nejsou povoleny.