Jak na těhotenské bolesti zad

Trávíte mnoho času nad knihami, studujete jednu stránku po druhé, až si uvědomíte, že bolest zad je jen další těhotenská obtíž, se kterou se musíte poprat. Nezoufejte! V našem nejnovějším článku vám přinášíme osvědčené rady a tipy, jak se vypořádat s těhotenskými bolestmi zad. Od přehledu typických obtíží, přes prevenci a cvičení, až po bezpečné metody léčby – máme pro vás veškeré potřebné informace! Takže se pohodlně usaďte a připravte se na to, že znovu budete moct ponořit do dobré knihy, aniž by vás trápila bolest zad.

Přehled těhotenských bolestí

Během těhotenství se tělo prochází mnoha změnami, které mohou způsobovat bolesti. Je důležité rozumět těmto bolestem a vědět, jak s nimi správně zacházet. Některé bolesti zad jsou běžné a nepředstavují žádné ohrožení pro maminku či dítě. Patří sem například bolesti svalů způsobené nárůstem hmotnosti a změnami postavy.

Další běžnou bolestí zad je tzv. těhotenská ischialgie. Tato bolest vychází z páteře dolů po hýždích až k nohám. Je způsobena posunem kostí a kloubů, které jsou připraveny na porod. Proti bolesti může pomoci fyzioterapie, ale také speciální podpůrné pásy.

Někdy se však může objevit bolest zad spojená s vážnějším problémem. Pokud trpíte prudkými, neustálými nebo pulsujícími bolestmi zad, měli byste navštívit odborníka. Rovněž se poraďte s lékařem, pokud bolesti neustupují nebo jsou doprovázeny jinými příznaky, jako například krvácením.

Je důležité dbát na prevenci těhotenských bolestí zad a myslet na své tělo. Doporučuje se udržet správnou polohu při ležení a sedění, cvičit pro posílení páteře, nosit vhodnou obuv a podporující podprsenku. Pokud se bolesti objeví, je také možné využít alternativní metody léčby, jako jsou masáže a chiropraxe.

Během těhotenství je bezpečná léčba bolesti důležitá pro zajištění pohodlí a pohybu. S lékařem se můžete poradit ohledně bezpečných léků, které mohou být předepsány k ulevění od bolesti. Naučte se také správné techniky zdvihání a ohýbání, které mohou minimalizovat riziko bolesti zad.

Celkově je důležité pamatovat na potřeby svého těla během těhotenství a případné bolesti zad dobře zvládat. Pokud se vám objeví jakékoliv problémy nebo otázky, neváhejte se poradit s odborníkem.

Bolesti zad – běžné těhotenské obtíže

Těhotenství přináší ženě nejen radost a očekávání, ale také některé nežádoucí příznaky a obtíže. Mezi ty patří i bolesti zad, které se objevují u většiny těhotných žen. Tyto bolesti jsou způsobeny mnoha faktory, včetně hormonálních změn, zvýšené váhy, změn v držení těla a nárůstu tlaku v oblasti páteře.

Hlavním faktorem způsobujícím bolesti zad u těhotných žen je změna těžiště a zvýšené namáhání páteře. Břicho roste a tím dochází k přesunu těžiště dopředu, což mění statickou zátěž na páteři. Z tohoto důvodu je důležité správně se starat o svou páteř a zlepšit posturu.

Hrubá motorika u dětí může být jedním z možných důvodů bolestí zad v těhotenství. Pokud jsou při pohybu nebo zdvihu použity nesprávné techniky, může dojít k přetěžování páteře a svalů zad. Proto je důležité naučit se správné techniky zdvihání a ohýbání, které minimalizují namáhání páteře a snižují riziko bolestí zad.

Dalším faktorem, který může přispívat k bolestem zad v těhotenství, je nedostatečná podpora v oblasti břicha a páteře. Je důležité nosit vhodnou obuv a podporující podprsenku, které mohou pomoci ulevit od bolesti zad tím, že správně rozloží váhu těla a poskytnou příslušnou podporu páteři a svalům zad.

Hrubá motorika u dětí může také mít vliv na prevenci bolestí zad v těhotenství. Cvičení pro posílení páteře a celkové svalové stability může pomoci udržet správnou posturu a minimalizovat přetížení páteře. Je důležité vybrat si cvičení vhodné pro těhotné ženy, která jsou šetrná pro tělo a nepředstavují riziko pro plod.

Pokud bolesti zad přetrvávají nebo jsou velmi intenzivní, je vždy dobré konzultovat s odborníkem. Kvalifikovaný lékař nebo fyzioterapeut může poskytnout cenné rady a doporučení pro léčbu bolestí zad během těhotenství, včetně bezpečných metod, jako jsou masáže a chiropraxe.

Kdy navštívit odborníka

Během těhotenství může dojít k různým bolestem zad, které jsou poměrně běžné. Nicméně je důležité vědět, kdy byste měli vyhledat odbornou pomoc. Existují určité situace, kdy byste neměli váhat a měli byste se co nejdříve obrátit na specialistu.

Prvním případem, kdy byste měli navštívit odborníka, je pokud kromě bolesti zad pociťujete také silné bolesti v oblasti břicha. To by mohlo být znamením vážnějšího problému, jako je například předčasný porod nebo infekce močových cest.

Dalším důvodem k návštěvě odborníka je, pokud bolesti zad přetrvávají po delší dobu nebo se postupně zhoršují. To by mohlo být známkou vážnějšího stavu, jako je například přetížení páteře nebo meziobratlové ploténky.

Je také důležité navštívit odborníka, pokud bolest zad doprovází i měřitelné symptomy, jako je oteklé nohy nebo končetiny nebo pocit brnění nebo necitlivosti v dolní části těla. Tyto příznaky by mohly naznačovat tlak na nervy nebo jiné vážné problémy.

Zcela zřejmým důvodem k návštěvě odborníka je také silná, neznosná bolest zad, která vás ochromuje a neumožňuje normální fungování. V takovém případě byste neměli čekat a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Pamatujte si, že byste měli naslouchat svému tělu a být opatrní. Pokud máte jakékoli obavy nebo pochybnosti ohledně bolesti zad během těhotenství, je vždy lepší se poradit s odborníkem, který vám poskytne přesné informace a vhodné ošetření. Žádná bolest by neměla být zanedbávána, zejména pokud jste těhotná, protože správná diagnóza a léčba jsou klíčové pro vaše zdraví a zdraví vašeho dítěte.

Prevence bolestí zad v těhotenství

Těhotnost přináší pro ženy mnoho změn a také možností bolesti zad. Aby se předešlo nežádoucím obtížím, je důležité věnovat pozornost prevenci těchto bolestí. Správná poloha při ležení a sedění je klíčová. Při spaní volte ideálně měkkou matraci a v posteli se vyhýbejte poloze na boku. Při sezení se snažte udržovat rovnou páteř a používejte opěradlo. Cvičení je dalším účinným preventivním opatřením. Zaměřte se na cviky, které posilují páteř a bederní svaly. Je důležité však vyhýbat se cvičením, která mohou být náročná nebo příliš ohýbají. Vhodná obuv a podprsenka jsou také důležité. Váš kovový vědeebyt nahrazuji měkkou matrací a vyberte si takovou obuv, která poskytuje dostatečnou oporu. Dobře padnoucí podprsenka s dostatečnou oporou zajistí vašim prsům podporu, čímž snižují zátěž zad.

Správná poloha při ležení a sedění

Během těhotenství se ženské tělo mění a přizpůsobuje se novým podmínkám, které s sebou mateřství přináší. Jednou z nejčastějších obtíží jsou bolesti zad, které mohou být způsobeny i nesprávnou polohou při ležení a sedění.

Když sedíte, je důležité, abyste měla správnou oporu pro vaši páteř. Zvolte si židli s opěrkou a vyhněte se křivdění zad. Mějte nohy položené na zemi, nebo na malém stupínku, aby byla vaše baculaté bříško odlehčeno. Po kratším čase vstávejte a prokrvěte si nohy, abyste předešla otokům.

V poloze ležení volte postel, na které se budete cítit pohodlně a která poskytne dostatečnou oporu. Pokud si oblíbíte boční pozici, umístěte si mezi nohy polštář pro udržení páteře v optimální pozici. Pokud si oblíbíte pozici na zádech, zvolte si polštář nebo podložte si pod koleny váleček, abyste odlehčila vaší bederní páteři.

Správná poloha při ležení i sedění je klíčová pro udržení správného držení těla a minimalizaci bolesti zad. Mějte na paměti, že vaše pohodlí a zdraví jsou důležité jak pro vás, tak pro vaše mateřství.

Cvičení pro posílení páteře

Ve snaze udržet si zdravá záda během těhotenství je klíčové pravidelné cvičení zaměřené na posílení páteře. Cvičení pomáhá udržet správnou tělesnou postavu a posílit svaly kolem páteře, čímž se minimalizuje riziko bolesti zad. Kromě bolesti zad mohou cvičení také pomoci odstranit mnoho dalších těhotenských obtíží.

Výborným cvičením pro posílení páteře během těhotenství jsou například:

 • H2: Prevence bolestí zad v těhotenství – jak již název naznačuje je prevence bolestí zad klíčová. Regulérní cvičení představují jednu z nejefektivnějších forem prevence. Zaměřte se na cviky, které posilují svaly v páteřní oblasti, ale také na ty, které zlepšují držení těla a prokrvují bederní oblast.
 • Cvičení na posílení šikmých břišních svalů – ležíc na zádech zvedejte horní tělo směrem k podkolenním kloubům. Opakovaně se zvedejte a spouštějte.
 • Protažení horní části zad – v kleku se nakloňte vpřed, opřete se o kolena a ruce položte na zem. Postupně se snažte zatížit ruce větším množstvím vaší váhy a uvolňovat Vaše záda.
 • Posilování hýždí – klekněte si na všechny čtyři a zvedejte jednu nohu do vzduchu. Opakujte s druhou nohou. Tento cvik pomáhá posílit hýžďové svaly, které jsou často oslabené během těhotenství.

Před zahájením cvičení vždy konzultujte se svým lékařem nebo fyzioterapeutem, abyste se ujistili, že jsou cviky vhodné pro Vás a vaše těhotenství. Pravidelné cvičení může zmírnit bolest zad a pomoci vám udržet se ve formě během těhotenství.

Noste vhodnou obuv a podporující podprsenku

Vhodná obuv a podporující podprsenka jsou klíčovými prvky pro ty, kteří trpí těhotenskými bolestmi zad. Správná obuv a podprsenka mohou výrazně pomoci zmírnit bolesti zad, udržet vaše tělo v rovnováze a poskytnout podpůrnou strukturu, kterou vaše tělo v těhotenství potřebuje.

Při výběru obuvi si dejte pozor na to, aby byla pohodlná a umožňovala přirozený pohyb nohou. Měla by mít dostatečnou oporu a tlumení, aby minimalizovala nárazy při chůzi. Doporučuje se volit modely s nízkými a stabilními podpatky, které nepřetěžují vaše svaly a klouby. Zkuste se vyhnout vysokým podpatkům, které mohou způsobovat nerovnováhu a přetěžování zadních svalů.

Podprsenka je dalším klíčovým prvkem správného oblečení pro těhotné ženy. Během těhotenství se prsy zvětšují a potřebují vyšší stupeň podpory než obvykle. Podprsenka by měla správně podporovat prsa a minimalizovat jejich pohyb, což pomáhá snižovat zátěž na zadní svaly. Doporučuje se vybrat podprsenku s dostatečně širokým pásem, který dokáže rovnoměrně rozložit váhu prsou. Materiál by měl být elastický a přizpůsobivý, aby se dalo přizpůsobit změnám vašeho těla během těhotenství.

Zvolit si vhodnou obuv a podprsenku by mělo být jedním z prvních kroků, které uděláte při řešení těhotenských bolestí zad. Správná podpora a pohodlí těchto dvou prvků mohou mít skutečný vliv na vaše pohodlí v těhotenství a minimalizovat bolesti zad.

Nejdůležitější informace z článku

Téma Obsah
Typické těhotenské bolesti zad
 • Bolesti svalů z nárůstu hmotnosti a změn postavy.
 • Těhotenská ischialgie – bolest z páteře dolů na hýždě a nohy.
 • Bolesti spojené s vážnějším problémem – prudké, neustálé nebo pulsující.
Prevence těhotenských bolestí zad
 • Správná poloha při sedění a ležení.
 • Cvičení pro posílení páteře a celkové svalové stability.
 • Nosit vhodnou obuv a podporující podprsenku.
Alternativní metody léčby
 • Masáže pro uvolnění svalů.
 • Chiropraxe pro správné zarovnání páteře.
 • Konzultace s odborníkem před zahájením.
Bezpečná léčba bolesti v těhotenství
 • Správná poloha při ležení a sedění.
 • Cvičení pro posílení páteře.
 • Nosit vhodnou obuv a podporující podprsenku.
Tipy a rady pro těhotné ženy
 • Správné techniky zdvihání a ohýbání.
 • Dostatečný odpočinek a spánek.
 • Používání podpůrných pomůcek pro ulevnění od bolesti.

Léčba bolestí zad v těhotenství

Během těhotenství může mnoho žen trpět nepříjemnými bolestmi zad. Naštěstí existuje několik účinných metod léčby, které vám mohou pomoci získat úlevu. Je důležité pamatovat na to, že v těhotenství je třeba zvolit bezpečné a šetrné přístupy k léčbě, aby se minimalizovalo riziko pro vás i vaše dítě.

Alternativní metody, jako jsou masáže nebo ošetření chiropraktorem, mohou být účinné při zmírnění bolesti zad. Je však důležité, abyste se nejprve poradili s odborníkem, který má zkušenosti s těhotenskými klienty.

Pokud hledáte konvenční léčbu bolesti, existují volby, které jsou bezpečné pro těhotné ženy. Některé masti nebo gely jsou speciálně formulovány pro těhotné ženy a mohou přinést úlevu. Při užívání jakýchkoli léků se však vždy poraďte s lékařem, abyste se ujistili, že jsou bezpečné pro vás a vaše dítě.

V kombinaci s léčbou je také důležité dbát na správnou polohu při ležení a sedění. Vyhněte se dlouhému sezení a zkuste si koupit ergonomickou židli nebo polštář pro podporu zad.

Vězte, že existuje řada možností, jak se zbavit bolesti zad během těhotenství. Nebojte se konzultovat své obtíže s odborníkem a najít tu nejvhodnější léčbu pro vás.

Alternativní metody léčby (např. masáže, chiropraxe)

Těhotenské bolesti zad jsou pro mnoho budoucích maminek značným problémem, který ovlivňuje jejich každodenní pohodu. Kromě tradiční léčby existuje řada alternativních metod, které mohou tyto bolesti účinně zmírnit a pomoci nastavení správného tělesného vyvážení a uvolnění svalů.

Jednou z možností je masáž, která dokáže ulevit napětí a ztuhlosti svalů. Masérka aplikuje tlak na určité body na zádech a páteři, čímž se uvolňují svaly a zlepšuje se krevní oběh v těle. Je důležité najít maséra, který má zkušenost s masážemi pro těhotné ženy a používá speciální techniky, aby minimalizoval případné rizika.

Další alternativní metodou je chiropraxe. Tato terapie se zaměřuje na správné zarovnání páteře a léčbu různých bolestí zad pomocí manuálních manipulací. Hlavní cíl je obnovit správnou funkci kloubů a páteře a redukovat přetížení a napětí na zádech. Je důležité vyhledat zkušeného chiropraktika, který je obeznámen s potřebami těhotných žen a používá bezpečné techniky pro jejich tělo.

Před zahájením jakékoli alternativní terapie je žádoucí konzultovat s odborníkem nebo gynekologem. Je také vhodné mít na paměti, že některé techniky a masáže by neměly být prováděny v prvním trimestru těhotenství, a proto je důležité předem získat potřebné informace a doporučení od lékaře.

V případě, že se rozhodnete využít alternativní metody léčby, mějte na paměti, že neexistuje univerzální řešení pro každou ženu. Každý organismus reaguje na různé terapie odlišně, a proto je důležité najít metodu, která vám osobně nejlépe vyhovuje a na kterou reaguje váš organismus pozitivně.

Bezpečná léčba bolesti při těhotenství

Těhotenství přináší mnoho radosti, ale také může být spojeno s různými nepříjemnostmi, včetně bolestí zad. Je důležité si uvědomit, že při léčbě bolesti zad během těhotenství musíme být opatrní a vybrat metody, které jsou bezpečné pro nás i pro naše dítě. Zde je několik bezpečných a účinných způsobů, které vám mohou pomoci zvládnout bolesti zad v těhotenství.

1. Správná poloha při ležení a sedění: Snažte se udržovat správnou polohu těla při ležení a sedění. Používejte polštáře podporující páteř a vyhněte se dlouhodobému sezení nebo ležení v nepohodlných polohách.

2. Cvičení pro posílení páteře: Pravidelné cvičení zaměřené na posílení páteře a svalů kolem páteře může být velmi účinné při zmírnění bolesti zad. Vyberte si cviky vhodné pro těhotné ženy a provádějte je pod vedením odborníka na těhotenskou fyzioterapii.

3. Noste vhodnou obuv a podporující podprsenku: Správná obuv s dostatečnou oporou a pohodlná podprsenka mohou pomoci ulevit od bolesti zad. Vyhněte se vysokým podpatkům a doporučuje se nosit boty s nízkým podpatkem nebo boty s dobrým tlumením nárazů.

Je důležité si uvědomit, že v případě těžkých bolestí zad nebo pokud bolest trvá dlouho, je vhodné se poradit s odborníkem. Lékař nebo fyzioterapeut specializující se na těhotenství a bolesti zad vám mohou poskytnout přesnou diagnózu a navrhnout individuální léčebný plán.

Další tipy a rady pro těhotné ženy

Být těhotná přináší mnoho radostí, ale také může být spojeno s různými nepříjemnostmi, jako jsou bolesti zad. Abychom vám pomohli co nejlépe zvládnout těhotenství a minimalizovat tyto nepříjemnosti, přinášíme vám několik užitečných tipů a rad.

Naučte se správné techniky zdvihání a ohýbání. Při manipulaci s těžkými předměty vždy zvedejte ze země kolena ohnutá a držte předmět blízko těla. Ohýbejte se v kolenou, nikoli v pasu, abyste minimalizovali tlak na záda.

Získejte dostatečný odpočinek a spánek. Během těhotenství si dejte čas na odpočinek a dostatek spánku. Pamatujte, že tělo potřebuje odpočívat a regenerovat se.

Používejte podpůrné pomůcky pro ulevnění od bolesti. Existuje mnoho podpůrných pomůcek, které vám mohou pomoci ulevit od bolesti zad. Například těhotenský polštář na spaní, který podporuje správnou polohu páteře během spánku, nebo elastické pásky, které pomáhají udržovat páteř ve správné poloze.

Je důležité si uvědomit, že každá těhotná žena je jedinečná a co funguje pro jednu, nemusí fungovat pro druhou. Proto je nejlepší vyzkoušet různé techniky a přístupy, abyste našli ty, které vám nejlépe vyhovují. Nezapomínejte také na pravidelnou komunikaci se svým lékařem či porodníkem, kteří vám mohou poskytnout další cenné rady a doporučení.

Naučte se správné techniky zdvihání a ohýbání

Při těhotenství je důležité pamatovat na správné techniky zdvihání a ohýbání, abyste minimalizovala riziko bolestí zad a zranění. Zde je pár tipů, které vám mohou pomoci:

 • Zdvíhejte správným způsobem: Když se budete sklánět, ohýbejte kolena a chraňte záda. Využijte síly noh a boků, abyste minimalizovala napětí na páteři. Držte zvedaný předmět blízko těla a nepřetěžujte se.
 • Vhodný způsob ohýbání: Při ohýbání se snažte ohýbat z kolen a boků, místo toho abyste se plně skláněla ze zápěstí. To sníží tlak na dolní část páteře a uvolní napětí v zádech.
 • Pomocník při zdvihání: Pokud máte možnost, požádejte o pomoc, když se jedná o těžké nebo objemné předměty. Nemusíte nést všechno sami a tak zabráníte přetížení svalů zad.
 • Používejte podložky nebo podpůrné pomůcky: Abyste minimalizovala konstantní ohýbání a stočení páteře, použijte podložku nebo podpěru pod koleny při praktikování poloh, kdy je potřeba být v dlouhodobém sezení nebo ležení.

Pamatujte si, že pravidelné cvičení a posilování svalů zad mohou výrazně snížit riziko bolesti zad. Je dobré se informovat o vhodných cvičebních programech pro těhotné ženy a poradit se s odborníkem.

A photo of a pregnant woman properly lifting a box with the help of a support pillow under her knees.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Získejte dostatečný odpočinek a spánek

Jeden z nejdůležitějších aspektů péče o zdraví v těhotenství je dostatečný odpočinek a kvalitní spánek. Těhotenství může způsobit zvýšenou únavu a případně i potíže se spánkem, a proto je důležité věnovat tomuto aspektu zvýšenou pozornost.

Pokud jste těhotná a pociťujete bolesti zad, je obzvláště důležité, abyste se dostatečně vyspali a odpočinuli. Nespavost a nedostatek odpočinku mohou totiž bolesti zad dále zhoršit a ovlivnit celkový pocit pohody.

K dosažení lepšího spánku je vhodné dodržovat několik doporučení. Zaprvé, vytvořte si ve spánkové místnosti příjemné a klidné prostředí. Pokud možno, snižte světlo a odstraňte veškeré rušivé zvuky. Pomoci může i nákup kvalitní matrace a polštáře, které vám poskytnou dostatečnou oporu a pohodlí během spánku.

Další důležitou součástí správného odpočinku je pravidelný spánkový režim. Snažte se chodit spát i vstávat každý den ve stejnou dobu, aby si váš organismus zvykl na pevný rozvrh. Nenechte se svádět k delším odpoledním šlofíčkům, které by mohly narušit váš noční spánek.

Pokud trpíte bolestmi zad, je vhodné najít si pohodlnou polohu pro spaní. Většinou se doporučuje spát na levém boku, protože tato poloha zlepšuje prokrvení plodu a ulevuje od těhotenských obtíží. Pokud vám tento způsob spánku nedělá potíže, můžete si podložit polštářem nebo polštářem pro těhotné ženy, které vám pomohou udržet stabilní polohu.

Před spaním se vyvarujte fyzické aktivitě nebo nadměrnému příjmu tekutin, abyste se vyhnula častým nočním probuzením z důvodu močení. Pokuste se také uvolnit a zklidnit mysl před spaním, například pomocí relaxačních cvičení, teplé koupele nebo čaje s uklidňujícím účinkem.

Pamatujte si, že odpovídající odpočinek a dostatek spánku jsou klíčové pro vaše celkové zdraví a pohodu v těhotenství. Dbejte na jejich dodržování a případně se poraďte se svým lékařem, pokud se potýkáte s problémy se spánkem nebo bolestmi zad, které vám brání v kvalitním odpočinku.

Používejte podpůrné pomůcky pro ulevnění od bolesti

Pokud trpíte bolestí zad během těhotenství, může vám pomoci použití speciálních podpůrných pomůcek. Tyto pomůcky jsou navrženy tak, aby ulevily tlaku na páteř a zlepšily vaši pohodu.

Jednou z možností je použití těhotenské opasky nebo podpůrného pásu. Tyto pomůcky vám poskytují oporu v oblasti břicha a krížové kosti, což může redukovat napětí na vaše záda a zmírnit bolest.

Další možností jsou těhotenské polštáře nebo speciální polštářky pro podporu páteře. Tyto pomůcky vám umožní najít správnou polohu při spaní a odlehčí tlaku na páteři. Mohou být umístěny mezi vaše kolena, pod břicho nebo za záda, podle vašich individuálních potřeb.

Podpůrné podprsenky jsou také dobrým řešením pro ulevnění od bolesti zad. Tyto podprsenky mají lepší oporu a polstrování, které pomáhá udržovat správnou pozici vašich prsou a odlehčuje tlak na zadní svaly.

Důležité je zvolit správnou velikost a typ podpůrné pomůcky pro vaše individuální potřeby. Poradte se s odborníkem nebo prodavačem, který vám pomůže vybrat nejvhodnější pomůcku pro vás.

Pamatujte, že podpůrné pomůcky nejsou pouze pro ulevnění od bolesti zad, ale také pro prevenci možných problémů s páteří a udržení dobrého držení těla během těhotenství. Při správném používání těchto pomůcek můžete získat výrazné zlepšení vaší pohody a snížení bolesti zad.

Doporučené články

7 komentář

 1. […] vhodných svačin pro děti je klíčový pro zajištění jejich zdravého životního stylu. Při výběru svačin je třeba […]

 2. […] samozřejmě jaké je důležité pití vody během těhotenství. Čtěte dále a připravte se na zdravý a radostný těhotenský […]

 3. […] rodiny a cítíme se vzrušení, ale také trochu nervózní z toho, co nás čeká. Jak se ale na tento životní zvrat skvěle připravit? V našem článku vám přinášíme praktické rady a tipy, které vám […]

 4. […] ryby, maso, vejce a mléčné výrobky, jsou pro vlasy velmi prospěšná. Protein totiž tvoří základní stavební kameny […]

 5. […] Bezpečnost dětského prostředí je na prvním místě. Kromě dohledu dospělých je důležité mít nainstalované bezpečnostní prvky, které minimalizují riziko úrazů. Zábrany a ochranné prvky chrání děti před pády ze schodů či z postýlek. Dále je nezbytné zajistit bezpečnost elektrických zásuvek a kabelů pomocí krytů a správné instalace. Nezapomínejme ani na uzamykání skříněk a zásuvek, aby se děti nedostaly k nebezpečným předmětům. Dodržování těchto zásad spolu s pravidelným dohledem dospělých napomáhá vytvořit bezpečné prostředí pro děti plné radosti a zábavy. Buďme proto ostražití a nekompromisní, co se týče bezpečnosti našich nejmenších. […]

 6. […] se na mateřství a zajímá vás, jak nejlépe skloubit komfort a styl i během těhotenství? Přinášíme vám článek, který se zaměřuje na nejnovější módní trendy pro těhotné […]

 7. […] se nemusíte strachovat o jídlo pro vaše děti. Nabídka je zde velmi pestrá a děti ocení tradiční thajské pokrmy, ale také najdou své oblíbené západní […]

Komentáře nejsou povoleny.